zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
W ZWIĄZKU Z OKRESEM ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNYM TERMIN DOSTAWY WYDŁUŻA SIĘ. ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY! W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O TELEFON

Rajstopy uciskowe ARIES AVICENUM 140 DEN ze wzmocnioną pietą, I klasa kompresji 18-21 mm Hg

Rajstopy profilaktyczne AVICENUM 140 ze względu na stopień ucisku zaliczane są do I klasy kompresji.

Więcej szczegółów

61,90 zł brutto

Parametry produktu
Rozmiar
Kolor
Długość
Klin

ŻYLAKI ORAZ ICH ZAPOBIEGANIE


Żylaki to schorzenie, które w krajach rozwiniętych dotyka 60 % kobiet i 30 % mężczyzn. Schorzenia układu żylnego to schorzenia przewlekłe, wymagające zmiany stylu życia oraz prawie nieustannego leczenia. Podstawa kuracji jest terapia kompresyjna. Żylaki mogą być schorzeniem dziedzicznym. Kolejnymi czynnikami, mogącymi wpływać na ich powstanie, są: obciążenie statyczne, siedzący tryb życia, wiek, brak aktywności fizycznej, otyłość, ciąża.

Uszkodzenia zastawek żylnych pojawiają się często również w wyniku przebytych stanów zapalnych. Konsekwencją zaburzeń czynności układu żylnego jest przewlekła niewydolność żylna, z takimi objawami, jak np. żylaki, obrzęki kończyn dolnych, homosyderynowe przebarwienie skóry, owrzodzenie podudzi i inne. 


Kompresyjne wyroby pończosznicze Ochrona żył przy użyciu wyrobów pończoszniczych polega na tym, że w okolicach kostki wyrów wywiera określony ucisk, który stopniowo zmniejsza się w kierunku pasa. Udowodniono, że wzmacnianie w taki sposób ścian żył w dolnej części nóg skutecznie wpływa na poprawę krążenia krwi wspomaga jej powrót do serca. Dzięki pończochom kompresyjnym nogi przestają boleć, poprawia się samopoczucie i kondycja.

Rajstopy uciskowe Aries AVICENUM 140 - ze wzmocnioną pietą, Skintex AHL 140 DEN / 15-21 mm HgRajstopy profilaktyczne AVICENUM 140 ze względu na stopień ucisku zaliczane są do I klasy kompresji. Mają wzmocnioną piętę. Łagodzą problemy związane z początkami niewydolności żylnej. Zmniejszają uczucie zmęczenia, ociężałości i napięcia nóg oraz obrzęki. Sanitized® Silver- jony szwajcarskiego srebra przeciwgrzybicznego 

Jony szwajcarskiego srebra przeciwgrzybicznego Saniti zed® Silver to wysokiej jakości przeciwbakteryjne wykończenie stworzone przez renomowaną szwajcarska firmę Saniti zed®. Wyróżnia się trwałością, dużą skutecznością i jest absolutnie bezpieczna dla zdrowia. 


Działa na bazie jonów srebra i nie zawiera potencjalnie problematycznego nanosrebra. Wykończenie Saniti zed® Silver jest stosowane w produktach Avicenum bezpośrednio na powierzchni włókien, zatem tam, gdzie może dojść do namnażania się bakterii. 

Dzięki tej technologii :


  • srebro działa jak dezodorant, zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu

  • aktywne jony srebra zapobiegają namnażaniu się mikroorganizmom (pleśni, bakteriom i grzybom)

  • uprzyjemnia codzienne noszenie podkolanówek, dodatkowo chroni włókna tekstylne przed uszkodzeniem oraz zwiększa trwałość produktu.

LYCRA® Soft Comfort:

  • Jest to elastyczne włókno, które zapewnia,że elastyczność materiału będzie taka sama przez cały okres użytkowania produktu.

  • Unikalna zdolność włókien do rozciągania się i powrotu do pierwotnego stanu,dzięki czemu poprawia właściwości produktów.

  • Zawartość tego włókna sprawia,że wyroby kompresyjne idealnie przylegają i trzymają się kończyny.

  • Wyroby z tego włókna dodatkowo wykazują zwiększoną odpornością na zgniatanie.


LYCRA® w oplocie dla skóry wrażliwej i dłuższej trwałości produktu


Mikrowłókno to przędza wykonana z dużej ilości cienkich włókien zwanych kapilarami. Dziesięć kilometrów takiego włókna nie waży nawet jednego grama. Produkty z mikrowłókna są bardzo przyjemne w dotyku, wygodne w noszeniu, lepiej chłoną i odprowadzają pot, są aksamitne w dotyku i odznaczają się wyższą trwałością. Ze względu na wymienione zalety stosujemy mikrowłókna we wszystkich produkowanych przez nas wyrobach drugiej i trzeciej klasy kompresji.

DOBÓR ROZMIARU

TABELA ROZMIARÓW

SPECYFIKACJA


Grubość: 140 DEN Lycra

Skład: 64 % Nylon, 36 % Lycra

Ucisk w okolicach kostki: 18-21 mmHgTABELA KOLORÓW:


aries-avicenum-tabela-kolorow-mala.jpgw tym produkcie dostępne kolorze: 7007, 8001, 8080, 9999

Czas oczekiwania na wysyłkę to 2 -5 dni ( realizacja u producenta)

Napisz opinię

Rajstopy uciskowe ARIES AVICENUM 140 DEN ze wzmocnioną pietą, I klasa kompresji 18-21 mm Hg

Rajstopy uciskowe ARIES AVICENUM 140 DEN ze wzmocnioną pietą, I klasa kompresji 18-21 mm Hg

Rajstopy profilaktyczne AVICENUM 140 ze względu na stopień ucisku zaliczane są do I klasy kompresji.

Produkt został dodany do porównania!