Profilaktyczne rajstopy przeciwżylakowe ciążowe ARIES AVICENUM 70 DEN / 10-17 mmHg

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: ZN38
 • Producent: ARIES
 • Dostępność: DOSTAWA MOŻLIWA W 24h DOSTAWA MOŻLIWA W 24h
 • Wysyłka do Polski od 11.90 zł, Paczkomaty - zobacz więcej>>
  Wysyłka do UE (Niemcy, UK, Austria) od 39.90 zł, Kurier UPS - zobacz więcej>>
 • szt.
 • 48,00 zł
Produkt: rajstopy
Rozmiar: L, M, XL
Szanowni klienci, na prośbę firmy Aries, każde zapytanie dotyczące dostępności produktu będzie rozpatrywane indywidualnie.

ŻYLAKI ORAZ ICH ZAPOBIEGANIE


Żylaki to schorzenie, które w krajach rozwiniętych dotyka 60 % kobiet i 30 % mężczyzn. Schorzenia układu żylnego to schorzenia przewlekłe, wymagające zmiany stylu życia oraz prawie nieustannego leczenia. Podstawa kuracji jest terapia kompresyjna. Żylaki mogą być schorzeniem dziedzicznym. Kolejnymi czynnikami, mogącymi wpływać na ich powstanie, są: obciążenie statyczne, siedzący tryb życia, wiek, brak aktywności fizycznej, otyłość, ciąża.Uszkodzenia zastawek żylnych pojawiają się często również w wyniku przebytych stanów zapalnych. Konsekwencją zaburzeń czynności układu żylnego jest przewlekła niewydolność żylna, z takimi objawami, jak np. żylaki, obrzęki kończyn dolnych, homosyderynowe przebarwienie skóry, owrzodzenie podudzi i inne. 


Kompresyjne wyroby pończosznicze Ochrona żył przy użyciu wyrobów pończoszniczych polega na tym, że w okolicach kostki wyrów wywiera określony ucisk, który stopniowo zmniejsza się w kierunku pasa. Udowodniono, że wzmacnianie w taki sposób ścian żył w dolnej części nóg skutecznie wpływa na poprawę krążenia krwi wspomaga jej powrót do serca. Dzięki pończochom kompresyjnym nogi przestają boleć, poprawia się samopoczucie i kondycja.


ARIES Avicenum 70 MATERNITY Medyczne rajstopy profilaktyczne dla ciężarnych z zamkniętym czubkiem i ciążowym klinem są bardzo przyjemne w noszeniu dzięki specjalnej technologii produkcji i dbałości o detale: • delikatna struktura i materiały użyte do produkcji rajstop, powoduje ,że są bardzo miękkie i miłe w dotyku,

 

 • zamknięty czubek zakończony płaskim szwem zapobiega podrażnieniom w obrębie palców,

 

 • specjalny ciążowy klin nie uciska powiększającego się brzuszka,

 

 • jedwabne metki produktu nie powodują otarć naskórka,

 

 • wzmocnienie na palcach przedłuża żywotność produktu,

 

 • dostępne w dwóch kolorach, co pozwala na dobór rajstop do codziennych stylizacji.W okresie ciąży kobietom zagraża największe ryzyko powstania schorzeń żył. Od początku 4 miesiąca zalecamy stosowanie rajstop ciążowych, Aries Avicenum, które mają zastosowany specjalny krój w okolicach brzuszka. 


Sanitized® Silver- jony szwajcarskiego srebra przeciwgrzybicznego 

Jony szwajcarskiego srebra przeciwgrzybicznego Saniti zed® Silver to wysokiej jakości przeciwbakteryjne wykończenie stworzone przez renomowaną szwajcarska firmę Saniti zed®. Wyróżnia się trwałością, dużą skutecznością i jest absolutnie bezpieczna dla zdrowia. 


Działa na bazie jonów srebra i nie zawiera potencjalnie problematycznego nanosrebra. Wykończenie Saniti zed® Silver jest stosowane w produktach Avicenum bezpośrednio na powierzchni włókien, zatem tam, gdzie może dojść do namnażania się bakterii. 

Dzięki tej technologii :


 • srebro działa jak dezodorant, zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu

 • aktywne jony srebra zapobiegają namnażaniu się mikroorganizmom (pleśni, bakteriom i grzybom)

 • uprzyjemnia codzienne noszenie podkolanówek, dodatkowo chroni włókna tekstylne przed uszkodzeniem oraz zwiększa trwałość produktu.LYCRA® w oplocie dla skóry wrażliwej i dłuższej trwałości produktu


Mikrowłókno to przędza wykonana z dużej ilości cienkich włókien zwanych kapilarami. Dziesięć kilometrów takiego włókna nie waży nawet jednego grama. Produkty z mikrowłókna są bardzo przyjemne w dotyku, wygodne w noszeniu, lepiej chłoną i odprowadzają pot, są aksamitne w dotyku i odznaczają się wyższą trwałością. Ze względu na wymienione zalety stosujemy mikrowłókna we wszystkich produkowanych przez nas wyrobach drugiej i trzeciej klasy kompresji.

 


DOBÓR ROZMIARU
TABELA ROZMIARÓW

SPECYFIKACJA


Grubość: 70 DEN Lycra
Skład: 76 % Nylon, 24 % Lycra ®
Ucisk w okolicach kostki: 10 - 17 mmHg
TABELA KOLORÓW: 

 

w tym produkcie dostępne 2 kolory : 8001, 9999

Czas oczekiwania na wysyłkę to 2 -5 dni ( realizacja u producenta)