zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
PRZY ZAKUPACH POWYŻEJ 200 ZŁ WYSYŁKA NA TERENIE POLSKI GRATIS !

Pończochy samonośne z KORONKĄ ARIES AVICENUM COTTON 360 DEN, II klasa kompresji 23-32 mmHg z jonami srebra

Pończochy samonośne AVICENUM 360 COTTON z KORONKĄ i z otwartym czubkiem drugiej klasy kompresji to pończochy uciskowe z dużą zawartością bawełny (60%). Są wskazane przede wszystkim dla pacjentów o wrażliwej skórze

Więcej szczegółów

135,99 zł brutto

ŻYLAKI ORAZ ICH ZAPOBIEGANIE


Żylaki to schorzenie, które w krajach rozwiniętych dotyka 60 % kobiet i 30 % mężczyzn. Schorzenia układu żylnego to schorzenia przewlekłe, wymagające zmiany stylu życia oraz prawie nieustannego leczenia. Podstawa kuracji jest terapia kompresyjna. Żylaki mogą być schorzeniem dziedzicznym. Kolejnymi czynnikami, mogącymi wpływać na ich powstanie, są: obciążenie statyczne, siedzący tryb życia, wiek, brak aktywności fizycznej, otyłość, ciąża.

Uszkodzenia zastawek żylnych pojawiają się często również w wyniku przebytych stanów zapalnych. Konsekwencją zaburzeń czynności układu żylnego jest przewlekła niewydolność żylna, z takimi objawami, jak np. żylaki, obrzęki kończyn dolnych, homosyderynowe przebarwienie skóry, owrzodzenie podudzi i inne. 


Kompresyjne wyroby pończosznicze Ochrona żył przy użyciu wyrobów pończoszniczych polega na tym, że w okolicach kostki wyrów wywiera określony ucisk, który stopniowo zmniejsza się w kierunku pasa. Udowodniono, że wzmacnianie w taki sposób ścian żył w dolnej części nóg skutecznie wpływa na poprawę krążenia krwi wspomaga jej powrót do serca. Dzięki pończochom kompresyjnym nogi przestają boleć, poprawia się samopoczucie i kondycja.POŃCZOCHY SAMONOŚNE ARIES AVICENUM COTTON Z KORONKĄ 360 DEN II klasa
 kompresji Pończochy samonośne AVICENUM 360 COTTON z koronką i z otwartym czubkiem drugiej klasy kompresji to pończochy uciskowe z dużą zawartością bawełny (60%). Są wskazane przede wszystkim dla pacjentów o wrażliwej skórze. Pomimo wysokiej zawartości bawełny dobrze trzymają się na nodze. Do bawełny dodano przyjemną mikrofibrę i Lycrę w podwójnym oplocie. 

Zdrowotne pończochy z czubkiem otwartym AVICENUM 360 COTTON należą do produktów przeciwżylakowych stosowanych w profilaktyce i leczeniu żylaków kończyn dolnych. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja wyrobów gwarantuje największy ucisk w okolicy stawu skokowego, słabnący zaś w kierunku łydki i uda. Usprawnia to naturalne krążenie krwi w celu leczenia i profilaktyki chorób żył. W efekcie ograniczony zostaje obrzęk nogi i następuje zmniejszenie widoczności żylaków.

Są bezpieczne dla zdrowia pod kątem długoterminowej terapii. Pończochy posiadają otwarty czubek oraz wzmocnioną piętę, co znacząco przedłuża trwałość wyrobu.

 

Sanitized® Silver- jony szwajcarskiego srebra przeciwgrzybicznego 

Jony szwajcarskiego srebra przeciwgrzybicznego Saniti zed® Silver to wysokiej jakości przeciwbakteryjne wykończenie stworzone przez renomowaną szwajcarska firmę Saniti zed®. Wyróżnia się trwałością, dużą skutecznością i jest absolutnie bezpieczna dla zdrowia. 


Działa na bazie jonów srebra i nie zawiera potencjalnie problematycznego nanosrebra. Wykończenie Saniti zed® Silver jest stosowane w produktach Avicenum bezpośrednio na powierzchni włókien, zatem tam, gdzie może dojść do namnażania się bakterii. 

Dzięki tej technologii :


  • srebro działa jak dezodorant, zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu

  • aktywne jony srebra zapobiegają namnażaniu się mikroorganizmom (pleśni, bakteriom i grzybom)

  • uprzyjemnia codzienne noszenie podkolanówek, dodatkowo chroni włókna tekstylne przed uszkodzeniem oraz zwiększa trwałość produktu.

LYCRA® Soft Comfort:

  • Jest to elastyczne włókno, które zapewnia,że elastyczność materiału będzie taka sama przez cały okres użytkowania produktu.

  • Unikalna zdolność włókien do rozciągania się i powrotu do pierwotnego stanu,dzięki czemu poprawia właściwości produktów.

  • Zawartość tego włókna sprawia,że wyroby kompresyjne idealnie przylegają i trzymają się kończyny.

  • Wyroby z tego włókna dodatkowo wykazują zwiększoną odpornością na zgniatanie.


LYCRA® w oplocie dla skóry wrażliwej i dłuższej trwałości produktu


Mikrowłókno to przędza wykonana z dużej ilości cienkich włókien zwanych kapilarami. Dziesięć kilometrów takiego włókna nie waży nawet jednego grama. Produkty z mikrowłókna są bardzo przyjemne w dotyku, wygodne w noszeniu, lepiej chłoną i odprowadzają pot, są aksamitne w dotyku i odznaczają się wyższą trwałością. Ze względu na wymienione zalety stosujemy mikrowłókna we wszystkich produkowanych przez nas wyrobach drugiej i trzeciej klasy kompresji.MikrowłóknoMikrowłókno to przędza wykonana z dużej ilości cienkich włókien zwanych kapilarami. Dziesięć kilometrów takiego włókna nie waży nawet jednego grama. Produkty z mikrowłókna są bardzo przyjemne w dotyku, wygodne w noszeniu, lepiej chłoną i odprowadzają pot, są aksamitne w dotyku i odznaczają się wyższą trwałością. Ze względu na wymienione zalety stosujemy mikrowłókna we wszystkich produkowanych przez nas wyrobach drugiej i trzeciej klasy kompresji. Lamówki i koronki pończoch


Koronki i lamówki naszych produktów są nie tylko estetycznym zakończeniem pończochy. Konsekwentnie zwracamy uwagę na ich funkcjonalność i wygodę. Nasza koronka zawiera poprzecznie wstawione lamelki uniemożliwiające jej nieprzyjemne rolowanie. Koronka jest od wewnątrz zaopatrzona w trzy paski silikonowe, dzięki którym dobrze trzyma się na nodze. Lamówka to optymalny wybór dla pacjentów z bardzo wrażliwa skórą. Punktowe rozmieszczenie sylikonu umożliwia dobre oddychanie skóry, zachowując przy tym prawidłową pozycje pończochy na udzie.


DOBÓR ROZMIARU

TABELA ROZMIARÓWSPECYFIKACJA

Grubość: 360 DEN Lycra

Skład: 60% Bawełna, 5% PAD Nylon, 35 % Lycra®

Ucisk w okolicach kostki: 23-32 mmHg


TABELA KOLORÓW:
W tym produkcie dostępne są kolory: 8001

Czas oczekiwania na wysyłkę to 2 -5 dni ( realizacja u producenta)

Napisz opinię

Pończochy samonośne z KORONKĄ ARIES AVICENUM COTTON 360 DEN, II klasa kompresji  23-32 mmHg z jonami srebra

Pończochy samonośne z KORONKĄ ARIES AVICENUM COTTON 360 DEN, II klasa kompresji 23-32 mmHg z jonami srebra

Pończochy samonośne AVICENUM 360 COTTON z KORONKĄ i z otwartym czubkiem drugiej klasy kompresji to pończochy uciskowe z dużą zawartością bawełny (60%). Są wskazane przede wszystkim dla pacjentów o wrażliwej skórze

Produkt został dodany do porównania!