Pończochy Profilaktyczne z LAMÓWKĄ ARIES AVICENUM ANTI-TROMBO PREMIUM 310 DEN, I klasa kompresji 18-21 mmHg

  • szt.
  • 61,90 zł
  • Niedostępny
Produkt: pończochy
Klasa kompresji: 1 klasa
Rozmiar: L, M, S, XL, XXL

Szanowni klienci, na prośbę firmy Aries, każde zapytanie dotyczące dostępności produktu będzie rozpatrywane indywidualnie.

 

ŻYLAKI ORAZ ICH ZAPOBIEGANIE


Żylaki to schorzenie, które w krajach rozwiniętych dotyka 60 % kobiet i 30 % mężczyzn. Schorzenia układu żylnego to schorzenia przewlekłe, wymagające zmiany stylu życia oraz prawie nieustannego leczenia. Podstawa kuracji jest terapia kompresyjna. Żylaki mogą być schorzeniem dziedzicznym. Kolejnymi czynnikami, mogącymi wpływać na ich powstanie, są: obciążenie statyczne, siedzący tryb życia, wiek, brak aktywności fizycznej, otyłość, ciąża.

Uszkodzenia zastawek żylnych pojawiają się często również w wyniku przebytych stanów zapalnych. Konsekwencją zaburzeń czynności układu żylnego jest przewlekła niewydolność żylna, z takimi objawami, jak np. żylaki, obrzęki kończyn dolnych, homosyderynowe przebarwienie skóry, owrzodzenie podudzi i inne. 


Kompresyjne wyroby pończosznicze Ochrona żył przy użyciu wyrobów pończoszniczych polega na tym, że w okolicach kostki wyrów wywiera określony ucisk, który stopniowo zmniejsza się w kierunku pasa. Udowodniono, że wzmacnianie w taki sposób ścian żył w dolnej części nóg skutecznie wpływa na poprawę krążenia krwi wspomaga jej powrót do serca. Dzięki pończochom kompresyjnym nogi przestają boleć, poprawia się samopoczucie i kondycja.


Avicenum ANTI-TROMBO PREMIUM z LAMÓWKĄ , I klasa kompresji

Pończochy Avicenum ANTI-TROMBO z LAMÓWKĄ I klasa kompresji 18-21 mmHg to produkt przeznaczony dla pacjentów leżących przed operacją lub po operacji. Stosowane są również do samego zabiegu/operacji w celu zmniejszenia ryzyka powstania zakrzepów krwi.


Posiadają charakterystyczny otwór rewizyjny pod palcami. Pończochy posiadają wykończenie przeciwbakteryjne Sanitized Silver, które zapewnia trwałość i świeżość produktu. 


Wykończenie Sanitized jest wytrzymałe i bezpieczne dla organizmu ludzkiego. Produkty Anti-trombo zaopatrzone są w  mikrowłókno, które powoduje, że materiał jest  przyjemny w dotyku, wygodny dla pacjenta, lepiej odprowadza pot. Lycra jest owijana podwójnym włóknem ochronnym, co wpływa na wygodę i komfort użytkowania, ale także na trwałość produktu.Sanitized® Silver- jony szwajcarskiego srebra przeciwgrzybicznego 

Jony szwajcarskiego srebra przeciwgrzybicznego Saniti zed® Silver to wysokiej jakości przeciwbakteryjne wykończenie stworzone przez renomowaną szwajcarska firmę Saniti zed®. Wyróżnia się trwałością, dużą skutecznością i jest absolutnie bezpieczna dla zdrowia. 


Działa na bazie jonów srebra i nie zawiera potencjalnie problematycznego nanosrebra. Wykończenie Saniti zed® Silver jest stosowane w produktach Avicenum bezpośrednio na powierzchni włókien, zatem tam, gdzie może dojść do namnażania się bakterii. 

Dzięki tej technologii :


  • srebro działa jak dezodorant, zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu

  • aktywne jony srebra zapobiegają namnażaniu się mikroorganizmom (pleśni, bakteriom i grzybom)

  • uprzyjemnia codzienne noszenie podkolanówek, dodatkowo chroni włókna tekstylne przed uszkodzeniem oraz zwiększa trwałość produktu.LYCRA® w oplocie dla skóry wrażliwej i dłuższej trwałości produktu


Mikrowłókno to przędza wykonana z dużej ilości cienkich włókien zwanych kapilarami. Dziesięć kilometrów takiego włókna nie waży nawet jednego grama. Produkty z mikrowłókna są bardzo przyjemne w dotyku, wygodne w noszeniu, lepiej chłoną i odprowadzają pot, są aksamitne w dotyku i odznaczają się wyższą trwałością. Ze względu na wymienione zalety stosujemy mikrowłókna we wszystkich produkowanych przez nas wyrobach drugiej i trzeciej klasy kompresji.MikrowłóknoMikrowłókno to przędza wykonana z dużej ilości cienkich włókien zwanych kapilarami. Dziesięć kilometrów takiego włókna nie waży nawet jednego grama. Produkty z mikrowłókna są bardzo przyjemne w dotyku, wygodne w noszeniu, lepiej chłoną i odprowadzają pot, są aksamitne w dotyku i odznaczają się wyższą trwałością. Ze względu na wymienione zalety stosujemy mikrowłókna we wszystkich produkowanych przez nas wyrobach drugiej i trzeciej klasy kompresji. 

 

Lamówki i koronki pończoch


Koronki i lamówki naszych produktów są nie tylko estetycznym zakończeniem pończochy. Konsekwentnie zwracamy uwagę na ich funkcjonalność i wygodę. Nasza koronka zawiera poprzecznie wstawione lamelki uniemożliwiające jej nieprzyjemne rolowanie. Koronka jest od wewnątrz zaopatrzona w trzy paski silikonowe, dzięki którym dobrze trzyma się na nodze. Lamówka to optymalny wybór dla pacjentów z bardzo wrażliwa skórą. Punktowe rozmieszczenie sylikonu umożliwia dobre oddychanie skóry, zachowując przy tym prawidłową pozycje pończochy na udzie.

DOBÓR ROZMIARU

TABELA ROZMIARÓWSPECYFIKACJA


Grubość: 310 DEN Lycra
Skład: 70% Nylon, 30% Lycra ®
Ucisk w okolicach kostki: 18 - 21 mmHg

 

TABELA KOLORÓW: 


w tym produkcie dostępne kolory : 0000

Czas oczekiwania na wysyłkę to 2 -5 dni ( realizacja u producenta)