Pończochy medyczne samonośne ARIES AVICENUM 520 DEN z LAMÓWKĄ, III klasa kompresji 34-46 mmHg

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: ARIES
 • Dostępność: DOSTAWA MOŻLIWA W 24h DOSTAWA MOŻLIWA W 24h
 • szt.
 • 171,90 zł

Rozmiar: L, M, S, XL
Szanowni klienci, na prośbę firmy Aries, każde zapytanie dotyczące dostępności produktu będzie rozpatrywane indywidualnie.


ŻYLAKI ORAZ ICH ZAPOBIEGANIE


Żylaki to schorzenie, które w krajach rozwiniętych dotyka 60 % kobiet i 30 % mężczyzn. Schorzenia układu żylnego to schorzenia przewlekłe, wymagające zmiany stylu życia oraz prawie nieustannego leczenia. Podstawa kuracji jest terapia kompresyjna. Żylaki mogą być schorzeniem dziedzicznym. Kolejnymi czynnikami, mogącymi wpływać na ich powstanie, są: obciążenie statyczne, siedzący tryb życia, wiek, brak aktywności fizycznej, otyłość, ciąża.

Uszkodzenia zastawek żylnych pojawiają się często również w wyniku przebytych stanów zapalnych. Konsekwencją zaburzeń czynności układu żylnego jest przewlekła niewydolność żylna, z takimi objawami, jak np. żylaki, obrzęki kończyn dolnych, homosyderynowe przebarwienie skóry, owrzodzenie podudzi i inne. 


Kompresyjne wyroby pończosznicze Ochrona żył przy użyciu wyrobów pończoszniczych polega na tym, że w okolicach kostki wyrów wywiera określony ucisk, który stopniowo zmniejsza się w kierunku pasa. Udowodniono, że wzmacnianie w taki sposób ścian żył w dolnej części nóg skutecznie wpływa na poprawę krążenia krwi wspomaga jej powrót do serca. Dzięki pończochom kompresyjnym nogi przestają boleć, poprawia się samopoczucie i kondycja.

POŃCZOCHY MEDYCZNE SAMONOŚNE Z LAMÓWKĄ ARIES AVICENUM 520 III klasy kompresjiPończochy zdrowotne z LAMÓWKĄ AVICENUM 520 z zamkniętym czubkiem trzeciej klasy kompresji przeznaczone do leczenia chronicznej niewydolności żył i obrzęków limfatycznych. Stanowią znaczący element terapii leczniczej, szczególnie po drenażu limfatycznym wyraźnie zapobiegają cofaniu się limfy w miejsce obrzęku.


Skutecznie przeciwdziałają powstawaniu nowych żylaków. Stosowane przy zaawansowanym stadium przewlekłej niewydolności żylnej. Podkolanówki te zostały zaprojektowane i wykonane tak, aby mogły być noszone przez cały dzień, dlatego też są wykonane z miękkiej mikrofibry z przeciwbakteryjnym wykończeniem z jonami srebra  Sanitized® Silver- jony szwajcarskiego srebra przeciwgrzybicznego

Jony szwajcarskiego srebra przeciwgrzybicznego Saniti zed® Silver to wysokiej jakości przeciwbakteryjne wykończenie stworzone przez renomowaną szwajcarska firmę Saniti zed®. Wyróżnia się trwałością, dużą skutecznością i jest absolutnie bezpieczna dla zdrowia.


Działa na bazie jonów srebra i nie zawiera potencjalnie problematycznego nanosrebra. Wykończenie Saniti zed® Silver jest stosowane w produktach Avicenum bezpośrednio na powierzchni włókien, zatem tam, gdzie może dojść do namnażania się bakterii.Dzięki tej technologii :

 • srebro działa jak dezodorant, zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu

 • aktywne jony srebra zapobiegają namnażaniu się mikroorganizmom (pleśni, bakteriom i grzybom)

 • uprzyjemnia codzienne noszenie podkolanówek, dodatkowo chroni włókna tekstylne przed uszkodzeniem oraz zwiększa trwałość produktu.


  LYCRA® w oplocie dla skóry wrażliwej i dłuższej trwałości produktu  Włókno elastanu może podrażniać wrażliwą skórę. Lycra® jest więc owijana podwójnym włóknem ochronnym. Zastosowanie owijanej Lycry® przyczynia się nie tylko do zwiększenia komfortu noszenia, ale również do dłuższej trwałości produktu. Nie robimy kompromisów – luksusową podwójnie owijaną Lycrę® używamy we wszystkich wyrobach Avicenum.
  Mikrowłókno  Mikrowłókno to przędza wykonana z dużej ilości cienkich włókien zwanych kapilarami. Dziesięć kilometrów takiego włókna nie waży nawet jednego grama. Produkty z mikrowłókna są bardzo przyjemne w dotyku, wygodne w noszeniu, lepiej chłoną i odprowadzają pot, są aksamitne w dotyku i odznaczają się wyższą trwałością. Ze względu na wymienione zalety stosujemy mikrowłókna we wszystkich produkowanych przez nas wyrobach drugiej i trzeciej klasy kompresji.


DOBÓR ROZMIARU-PUNKTY POMIARÓW


TABELA ROZMIARÓW


SPECYFIKACJAGrubość: 520 DEN Lycra

Skład:  55% PAD Nylon, 45% Lycra®

Ucisk w okolicach kostki: 34 - 46 mmHg
TABELA KOLORÓW: 
w tym produkcie dostępne kolory : 8001

 

Czas oczekiwania na wysyłkę to 2 -5 dni ( realizacja u producenta)