Podkolanówki Uciskowe Bawełniane ARIES AVICENUM 310 DEN, I klasa kompresji 18-21 mmHg UNISEX

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: ARIES
 • Dostępność: DOSTAWA MOŻLIWA W 24h DOSTAWA MOŻLIWA W 24h
 • szt.
 • 61,90 zł
Szanowni klienci, na prośbę firmy Aries, każde zapytanie dotyczące dostępności produktu będzie rozpatrywane indywidualnie.

 

ŻYLAKI ORAZ ICH ZAPOBIEGANIE


Żylaki to schorzenie, które w krajach rozwiniętych dotyka 60 % kobiet i 30 % mężczyzn. Schorzenia układu żylnego to schorzenia przewlekłe, wymagające zmiany stylu życia oraz prawie nieustannego leczenia. Podstawa kuracji jest terapia kompresyjna. Żylaki mogą być schorzeniem dziedzicznym. Kolejnymi czynnikami, mogącymi wpływać na ich powstanie, są: obciążenie statyczne, siedzący tryb życia, wiek, brak aktywności fizycznej, otyłość, ciąża.

Uszkodzenia zastawek żylnych pojawiają się często również w wyniku przebytych stanów zapalnych. Konsekwencją zaburzeń czynności układu żylnego jest przewlekła niewydolność żylna, z takimi objawami, jak np. żylaki, obrzęki kończyn dolnych, homosyderynowe przebarwienie skóry, owrzodzenie podudzi i inne. 


Kompresyjne wyroby pończosznicze Ochrona żył przy użyciu wyrobów pończoszniczych polega na tym, że w okolicach kostki wyrów wywiera określony ucisk, który stopniowo zmniejsza się w kierunku pasa. Udowodniono, że wzmacnianie w taki sposób ścian żył w dolnej części nóg skutecznie wpływa na poprawę krążenia krwi wspomaga jej powrót do serca. Dzięki pończochom kompresyjnym nogi przestają boleć, poprawia się samopoczucie i kondycja.


Avicenum 310 podkolanówki bawełniane profilaktyczne, I klasa kompresji

Podkolanówki stanowią idealne dopełnienie codziennej stylizacji, dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.

Ze względu na 60% zawartość bawełny są odpowiednie do codziennego noszenia, uprawiania sportu czy podróży, w tym także do przebywania przez dłuższy czas w pozycji stojącej lub siedzącej.Dzięki innowacyjnej technologii tkania i najwyższej jakości materiałom nie przypominają wyglądem produktów medycznych, jednakże zachowują ich właściwości profilaktyczne. Od zwykłych podkolanówek różnią się głównie siłą stopniowanego ucisku,jaki wywierają na kończynę.Jako produkt medyczny I klasy kompresji (ucisk w obrębie kostki 18-21 mmHg) wspomagają prawidłowe działanie zastawek żylnych i stabilizują krążenie krwi zapobiegając powstawaniu żylaków.Produkty Avicenum 310 wzbogacone są jonami szwajcarskiego srebra ( technologia Sanitized®  Silver), które zapobiegają namnażaniu się bakterii i grzybów na powierzchni włókien. Certyfikat RAL gwarantuje bezpieczną i efektywną kompresję, OEKO- TEX®  Standard 100  potwierdza, że żaden z produktów nie zawiera szkodliwych substancji i może być stosowany w bezpośrednim kontakcie ze skórą.Avicenum 310 podkolanówki bawełniane profilaktyczne z zamkniętym czubkiem są bardzo przyjemne w noszeniu dzięki specjalnej technologii produkcji i dbałości o detale: • 60% zawartość bawełny użytej do produkcji podkolanówek, powoduje, że są bardzo miękkie i miłe w dotyku,

 • zamknięty czubek zakończony płaskim szwem zapobiega otarciom w obrębie palców,

 • wzmocniona pięta przedłuża żywotność produktu,

 • jedwabne metki produktu nie powodują otarć naskórka,

 • szeroka gama kolorystyczna.Sanitized® Silver- jony szwajcarskiego srebra przeciwgrzybicznego 

Jony szwajcarskiego srebra przeciwgrzybicznego Saniti zed® Silver to wysokiej jakości przeciwbakteryjne wykończenie stworzone przez renomowaną szwajcarska firmę Saniti zed®. Wyróżnia się trwałością, dużą skutecznością i jest absolutnie bezpieczna dla zdrowia. 


Działa na bazie jonów srebra i nie zawiera potencjalnie problematycznego nanosrebra. Wykończenie Saniti zed® Silver jest stosowane w produktach Avicenum bezpośrednio na powierzchni włókien, zatem tam, gdzie może dojść do namnażania się bakterii. 

Dzięki tej technologii :


 • srebro działa jak dezodorant, zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu

 • aktywne jony srebra zapobiegają namnażaniu się mikroorganizmom (pleśni, bakteriom i grzybom)

 • uprzyjemnia codzienne noszenie podkolanówek, dodatkowo chroni włókna tekstylne przed uszkodzeniem oraz zwiększa trwałość produktu.LYCRA® w oplocie dla skóry wrażliwej i dłuższej trwałości produktu


Mikrowłókno to przędza wykonana z dużej ilości cienkich włókien zwanych kapilarami. Dziesięć kilometrów takiego włókna nie waży nawet jednego grama. Produkty z mikrowłókna są bardzo przyjemne w dotyku, wygodne w noszeniu, lepiej chłoną i odprowadzają pot, są aksamitne w dotyku i odznaczają się wyższą trwałością. Ze względu na wymienione zalety stosujemy mikrowłókna we wszystkich produkowanych przez nas wyrobach drugiej i trzeciej klasy kompresji.
Długowłóknista bawełna czesana


Do produkcji wyrobów Avicenum z udziałem bawełny używamy wyłącznie długowłóknistej bawełny czesanej. Włókno takiej bawełny jest trzy razy dłuższe niż w przypadku zwykłej bawełny. Ten rodzaj materiału zapewnia wystarczające się przykrywanie włókien w dzianinie. W wyniku zastosowania długowłóknistej bawełny czesanej, dostajemy produkt, który pozostaje dłużej użyteczny dla klienta, a do tego nie mechaci się w najbardziej obciążonych miejscach.


DOBÓR ROZMIARU


Rozmiar odpowiada długości stopy w centymetrach/rozmiarowi stopy

SPECYFIKACJA


Grubość: 310 DEN Lycra
Skład: 60% Bawełna, 28 % PAD Nylon, 12 % Lycra ®
Ucisk w okolicach kostki: 18 - 21 mmHg


TABELA KOLORÓW: 


w tym produkcie dostępne 6 kolorów : 0000, 5090, 7007, 8002, 8080, 9999

Czas oczekiwania na wysyłkę to 2 -5 dni ( realizacja u producenta)