Podkolanówki uciskowe ARIES AVICENUM Sanitized 70 DEN , 10-17 mmHg

 • szt.
 • 28,90 zł
 • Niedostępny
Produkt: podkolanówki
Szanowni klienci, na prośbę firmy Aries, każde zapytanie dotyczące dostępności produktu będzie rozpatrywane indywidualnie.

ŻYLAKI ORAZ ICH ZAPOBIEGANIE


Żylaki to schorzenie, które w krajach rozwiniętych dotyka 60 % kobiet i 30 % mężczyzn. Schorzenia układu żylnego to schorzenia przewlekłe, wymagające zmiany stylu życia oraz prawie nieustannego leczenia. Podstawa kuracji jest terapia kompresyjna. Żylaki mogą być schorzeniem dziedzicznym. Kolejnymi czynnikami, mogącymi wpływać na ich powstanie, są: obciążenie statyczne, siedzący tryb życia, wiek, brak aktywności fizycznej, otyłość, ciąża.


Uszkodzenia zastawek żylnych pojawiają się często również w wyniku przebytych stanów zapalnych. Konsekwencją zaburzeń czynności układu żylnego jest przewlekła niewydolność żylna, z takimi objawami, jak np. żylaki, obrzęki kończyn dolnych, homosyderynowe przebarwienie skóry, owrzodzenie podudzi i inne. 


Kompresyjne wyroby pończosznicze Ochrona żył przy użyciu wyrobów pończoszniczych polega na tym, że w okolicach kostki wyrów wywiera określony ucisk, który stopniowo zmniejsza się w kierunku pasa. Udowodniono, że wzmacnianie w taki sposób ścian żył w dolnej części nóg skutecznie wpływa na poprawę krążenia krwi wspomaga jej powrót do serca. Dzięki pończochom kompresyjnym nogi przestają boleć, poprawia się samopoczucie i kondycja.


PODKOLANÓWKI PROFILAKTYCZNE ARIES AVICENUM 70 DEN

Wspomagają i poprawiają krążenie krwi. Działają zapobiegawczo przeciwko powstawaniu żylaków i celulitu. Zapobiegają okresowym obrzękom, np. podczas dłuższego stania lub siedzenia. Apretura antybakteryjna i przeciwgrzybicza Sanitized Silver zawierająca aktywne jony srebra zapobiega rozmnażaniu się mikroorganizmów. Produkty Avicenum 70 wzbogacone są jonami szwajcarskiego srebra ( technologia Sanitized ® Silver),które zapobiegają namnażaniu się bakterii i grzybów na powierzchni włókien. Certyfikat RAL gwarantuje bezpieczną i efektywną kompresję, OEKO- TEX ® Standard 100  potwierdza, że żaden z produktów nie zawiera szkodliwych substancji i może być stosowany w bezpośrednim kontakcie ze skórą.


Avicenum 70 podkolanówki profilaktyczne z zamkniętym czubkiem są bardzo przyjemne w noszeniu dzięki specjalnej technologii produkcji i dbałości o detale: • materiały użyte do produkcji podkolanówek, powodują ,że są bardzo miękkie i miłe w dotyku

 • zamknięty czubek zakończony płaskim szwem zapobiega otarciom w obrębie palców

 • wzmocnienie na palcach przedłuża żywotność produktu

 • jedwabne metki produktu nie powodują otarć naskórka

 • szeroka gama kolorystycznaSanitized® Silver- jony szwajcarskiego srebra przeciwgrzybicznego 

Jony szwajcarskiego srebra przeciwgrzybicznego Saniti zed® Silver to wysokiej jakości przeciwbakteryjne wykończenie stworzone przez renomowaną szwajcarska firmę Saniti zed®. Wyróżnia się trwałością, dużą skutecznością i jest absolutnie bezpieczna dla zdrowia. 


Działa na bazie jonów srebra i nie zawiera potencjalnie problematycznego nanosrebra. Wykończenie Saniti zed® Silver jest stosowane w produktach Avicenum bezpośrednio na powierzchni włókien, zatem tam, gdzie może dojść do namnażania się bakterii. Dzięki tej technologii :

 • srebro działa jak dezodorant, zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu

 • aktywne jony srebra zapobiegają namnażaniu się mikroorganizmom (pleśni, bakteriom i grzybom)

 • uprzyjemnia codzienne noszenie podkolanówek, dodatkowo chroni włókna tekstylne przed uszkodzeniem oraz zwiększa trwałość produktu.


  LYCRA® Soft Comfort:

 • Jest to elastyczne włókno, które zapewnia,że elastyczność materiału będzie taka sama przez cały okres użytkowania produktu.

 • Unikalna zdolność włókien do rozciągania się i powrotu do pierwotnego stanu,dzięki czemu poprawia właściwości produktów.

 • Zawartość tego włókna sprawia,że wyroby kompresyjne idealnie przylegają i trzymają się kończyny.

 • Wyroby z tego włókna dodatkowo wykazują zwiększoną odpornością na zgniatanie.


 • LYCRA® w oplocie dla skóry wrażliwej i dłuższej trwałości produktu  Włókno elastanu może podrażniać wrażliwą skórę. Lycra® jest więc owijana podwójnym włóknem ochronnym. Zastosowanie owijanej Lycry® przyczynia się nie tylko do zwiększenia komfortu noszenia, ale również do dłuższej trwałości produktu. Nie robimy kompromisów – luksusową podwójnie owijaną Lycrę® używamy we wszystkich wyrobach Avicenum.


DOBÓR ROZMIARU


Rozmiar odpowiada długości stopy w centymetrach/rozmiarowi stopy


SPECYFIKACJA


Grubość: 70 DEN Lycra
Skład: 76% Nylon, 24 % Lycra ®
Ucisk w okolicach kostki: 10 - 17 mmHgTABELA KOLORÓW: 


 

aries-avicenum-tabela-kolorow-mala.jpgw tym produkcie dostępne 5 kolorów : 0000, 7007, 8001, 8003, 9999

0000 tylko w rozmiarze 36-38, 39-41
 

Czas oczekiwania na wysyłkę to 2 -5 dni ( realizacja u producenta)