Obuwie medyczne- wygodnie i zdrowo

26-10-2020

Nikt z nas nie lubi chorować. Nie lubimy również miejsc związanych z chorowaniem, takich jak: przychodnie lekarskie, czy szpitale, a nawet apteki często kojarzą nam się z chorobą. Niestety choroby są częścią nas. Każdy, kto był w szpitalu lub miał kontakt z lekarzem zwrócił z pewnością także uwagę na obuwie medyczne. To obuwie przeznaczone dla lekarzy lub personelu medycznego. Choć nie do końca, bo obuwie medyczne mogą również nosić osoby, które chcą czuć się bardziej zdrowo i komfortowo. Do tego typu obuwia z pewnością możemy zaliczyć popularne wśród lekarzy i personelu medycznego klapki czy też chodaki. Obuwie medyczne idealnie sprawdzają się podczas noszenia. Sprawiają, że nasza stopa jest wprost proporcjonalnie ułożona i dopasowana do całej struktury buta. Jedno jest pewne tego typu obuwie ma wielką zaletę i jest prozdrowotne. Często zdarza się tak, że lekarze wybierają ten rodzaj obuwia, ponieważ dobrze wiedzą jakie pełni funkcje dla ich zdrowia. Niekiedy też tego typu obuwie jest koniecznością podczas długich operacji, czy monotonnych dyżurów w pracy chociażby ze względu na bezpieczeństwo nóg i stóp. Niekiedy zdarza się również, że podłoga szpitalna nie jest dobrym rozwiązaniem dla naszych stóp, ponieważ jest zbyt twarda.

Obuwie Medyczne damsko-męskie Drewniaki BUXA Model FPU3, Czarny

Czy obuwie medyczne to chodaki?

Często zdarza się tak, że wymawiając termin obuwie medyczne możemy skojarzyć je z konkretnym rodzajem obuwia, jakim są w tym przypadku chodaki. Oprócz chodaków możemy także wymienić bardzo popularne wśród dentystów trepy czy drewniaki. Obuwie medyczne zapewniają na pewno większy komfort noszenia, niż zwykłe buty. Drewniaki były już popularna w czasach starożytnych. Wielu ludzi mogło sobie pozwolić na komfort podczas ich użytkowania, ponieważ były tanie. A także były dość łatwo dostępne. Nie wymagały także użycia specjalnych środków podczas czyszczenia. Dlatego tak bardzo zyskały na popularności. Czasy zaczęły się zmieniać, a wraz z nimi dochodziły kolejne pary obuwia, które można określić także jako obuwie medyczne. Do nich zalicza się także tenisówki. Chodaki są wciąż popularne wśród personelu medycznego, być może dlatego, że wielu z nas lekarze kojarzą się właśnie z tego typu butami.

Drewniaki Zdrowotne Chodaki BUXA Model PP1, Męskie, Brązowy, Pasek Na Piętę

Czym charakteryzują się klapki medyczne?

Klapki medyczne to również obuwie medyczne. Różnica między nimi, a chodakami jest bardzo widoczna na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim klapki medyczne mają odkryte noski, a chodaki zazwyczaj są zasłonięte. Klapki medyczne nie są drewniane, tylko wykonane zostały ze specjalnego tworzywa. Dlatego też wiele pielęgniarek i Pań pracujących w różnego rodzaju ośrodkach zdrowia, czy też punktach medycznych wybiera właśnie takie obuwie medyczne, ponieważ są lżejsze. W przypadku kobiet też chyba lepiej wyglądają pod względem estetycznym. Choć tak naprawdę to nie o estetykę tutaj chodzi. Tylko o bezpieczeństwo oraz o komfort podczas użytkowania. Nie zapominajmy, że obuwie medyczne są przeznaczone do pracy. Idealnie sprawdzają się podczas długich dyżurów i odpowiednio dbają o amortyzację wszelkiego rodzaju wstrząsów.

Klapki Drewniaki Medyczne BUXA Model KPU2, Damskie, Ciemny Nubuk, Czarna Podeszwa