zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
PRZY ZAKUPACH POWYŻEJ 200 ZŁ WYSYŁKA NA TERENIE POLSKI GRATIS !

Ostatnie wpisy

Jak wybrać rajstopy przeciwżylakowe?

Jak wybrać rajstopy przeciwżylakowe?

Szacuje się, że niewydolność żylna to problem, z którym boryka się od 25-50% kobiet zamieszkujących Europę. Schorzenie w mniejszym stopniu dotyczy mężczyzn, z których około 20% zmaga się z pajączkami i opuchlizną łydek. Jednym ze sposobów leczenia tego schorzenia jest kompresjoterapia, która zwłaszcza na początkowych etapach rozwoju schorzenia, może być bardzo skuteczna. Jednak żeby tak było, należy odpowiednio dobrać środki uciskowe takie jak pończochy, podkolanówki czy rajstopy medyczne. Jak to zrobić?

Dokonanie pomiarów nóg

Żeby odpowiednio dobrać bieliznę, należy zmierzyć obwód nóg. Najlepiej zrobić to rano, wtedy, kiedy nie są one spuchnięte. Wymiary muszą być zebrane w kilku miejscach i wskazane jest, żeby zrobiła to osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje np. lekarz pierwszego kontaktu czy pracownik sklepu medycznego.

Rodzaje rajstop przeciwżylakowych

Produkty tego rodzaju dzieli się na kilka klas. Pończochy czy rajstopy oznaczone klasą 1 charakteryzują się najniższym stopniem ucisku i będą wskazane dla osób, które są narażone na występowanie tej choroby lub u których pojawiają się pierwsze objawy. Wyroby drugiej klasy powinny być stosowane w przypadku stwierdzenia niewydolności żylnej. Ich regularne zakładanie często jest zaleceniem lekarskim dla pacjentów po obliteracji. Produkty medyczne o trzeciej klasie ucisku są przeznaczone do noszenia przez osoby, u których choroba ma charakter odwracalny. Natomiast rajstopy oznaczone liczbą 4 będą odpowiednie dla pacjentów, u których choroba jest zaawansowana i ma charakter nieodwracalny.

Żeby rajstopy antyżylakowe były skuteczne, należy je odpowiednio dobrać. Przy wyborze, należy zwrócić uwagę nie tylko na stopień nacisku. Pończochy czy rajstopy muszą być także wygodne i wykonane z materiałów wysokogatunkowych, dlatego warto kupować je w specjalistycznych sklepach medycznych. Ponadto, najlepiej, jeśli będą one prezentować się w sposób estetyczny, dzięki czemu ich noszenie będzie nie tylko zdrowe, ale i przyjemne dla oka.

Produkt został dodany do porównania!