zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
PRZY ZAKUPACH POWYŻEJ 200 ZŁ WYSYŁKA NA TERENIE POLSKI GRATIS !

Ostatnie wpisy

Niekonwencjonalne sposoby leczenia żylaków

Niekonwencjonalne sposoby leczenia żylaków

Żylaki to kłopot, na który skarży się ogromna część kobiet i niemała liczba mężczyzn. Farmakologia i kosmetologia dokładają wszelkich starań, aby znaleźć skuteczne rozwiązanie tego niekomfortowego problemu. Obecnie w zasadzie nie ma idealnych sposobów mogących go zażegnać. Warto zatem stosować nie tylko propozycje dostępne w aptekach, ale również znaleźć mniej konwencjonalne metody. Bardzo ciekawą perspektywę mogą stworzyć tzw. pończochy przeciwżylakowe zaprojektowane specjalnie pod kątem kobiet i mężczyzn zmagających się z tym problemem. Na samym początku jednak zdecydowanie warto przyjrzeć się samym żylakom i odpowiedzieć sobie na pytanie o ich przyczynę i możliwości zapobiegania. 

Żylaki – co je powoduje?

Na samym wstępie warto zauważyć, że podstawowym czynnikiem wpływającym na powstawanie żylaków są geny. Z tym niestety nie można sobie poradzić w żaden sposób. Pula genetyczna przekazywana przez pradziadków, dziadków czy rodziców ma tu ogromny wpływ, co oczywiście nie znaczy, że nie można podjąć walki z żylakami – wręcz przeciwnie. Zdrowa, odpowiednio zbilansowana dieta oraz uprawienie sportu doskonale wspomaga właściwy rozwój mięśni. To z kolei przekłada się na dobrą kondycję zastawek żylnych w nogach. Jeśli natomiast nasz tryb życia jest siedzący, a nawyki żywieniowe pozostawiają wiele do życzenia (zarówno w kontekście regularności, jak i doboru dań), to zastawki przestają być wydolne, krew zaczyna się cofać, zwiększa swoje ciśnienie i finalnie mocniej napiera na ścianki żył. Naczynia się rozszerzają, ale niestety nie wracają już do swojego pierwotnego stanu. Tym właśnie są żylaki – nieprawidłowo poszerzonymi żyły. Można wyszczególnić kilka podstawowych czynników wpływających na powstawanie żylaków. Do najczęstszych zdecydowanie należą: brak ruchu i osiadły tryb życia (również siedząca praca), otyłość, a także znaczna nadwaga oraz zaburzenia hormonalne. Jeśli wiemy, że jesteśmy w zwiększonym ryzyku posiadania żylaków (chociażby przez wzgląd na obserwacje tego problemu wśród swojej rodziny), to nie powinniśmy też nadużywać wysokoprocentowego alkoholu i palić papierosów. 

Jak przeciwdziałać żylakom?

Oczywiście lekarze proponują wiele rozwiązań w temacie walki z żylakami, chociaż, jak już zostało to nadmienione, idealne rozwiązania nie istnieją. Bardzo ciekawą opcją są wspomniane we wstępie rajstopy antyżylakowe, które faktycznie mogą być pewnego rodzaju nowością w zakresie rozwiązania problemu. Przede wszystkim propozycja ta dotyczy zakresu kompresjoterapii, czyli, mówiąc prościej, metody leczenia opierającego się na odpowiednim uciskaniu ciała. Kompresja powoduje pojawienie się ucisku na skórze nóg – w domyśle ma to pomóc we wchłanianiu się obrzęków i zapobieganiu nowych. Jak zatem działa to w takim przypadku, jak rajstopy na żylaki? Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że propozycja ta to zdecydowanie najwygodniejsza forma kompresjoterapii. W klasycznej wersji polega ona na stosowaniu różnej długości bandaży oraz opasek uciskowych, co potrafi być nieco uciążliwe i niewygodne. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że dobór odpowiednich rajstop jest bardzo ważną sprawą i nie można po prostu wybrać takiego produkty na chybił trafił. Podstawowym kryterium, jakim należy się kierować, jest naturalnie siła ucisku. Aby być do niej stuprocentowo pewnym, warto udać się do lekarza, który po zbadaniu określi idealną siłę. Obecnie na rynku istnieje wiele najróżniejszych marek i przedziałów cenowych. Bardzo popularne są np. pończochy przeciwżylakowe Veera. Cieszą się one zaufaniem ze strony pacjentów, a i lekarze bardzo często wskazują właśnie tę firmę jako rekomendowany punkt startowy. Inną ciekawą propozycją (także dla mężczyzn) są rajstopy przeciwżylakowe Pani Teresa. Obie firmy cieszą się dużym zainteresowaniem, a ich aspekt cenowy nie wiąże się z koniecznością sięgania po oszczędności. Rozwiązania te są w bardzo rozsądnych cenach. Dzięki kompresjoterapii można znacząco zmniejszyć swój problem z żylakami, a w połączeniu z odpowiednim trybem życia istnieje wręcz szansa na doprowadzenie stanu swoich nóg do naprawdę zadowalającej kondycji.

Produkt został dodany do porównania!